Sitene Ekle ZyXEL P660W-T1-v3 Adsl Modem Kablosuz Ağ Ayarları ve Güvenlik(şifre) İşlemleri ~ Elektra Destek,Satış Marmaris, Bodrum

ZyXEL P660W-T1-v3 Adsl Modem Kablosuz Ağ Ayarları ve Güvenlik(şifre) İşlemleri

Bu konumuzda ZyXEL P660W-T1-v3 Kablosuz Adsl modem kablosuz ağ kurulumu ve ayarlarından bahsedeceğiz. ZyXEL P660W-T1-v3 Kablosuz Adsl modemlerin internet kurulumu, Kablosuz Ayarları, Kablosuz ağ güvenlik ayarları (şifre işlemleri)  aşağıda resimli olarak adım adım anlatılmıştır.
Adsl modem ayarlarına ulaşmak için öncelikle kablo bağlantılarının doğru yapıldığından emin olunuz ve ardından aşağıdaki adımlara göre ZyXEL P660W-T1-v3 Kablosuz Adsl modem ayarları ve kurulumunu yapabilirsiniz.
1. Adım :ZyXEL P660W-T1-v3 Kablosuz ADSL Modem Ayarları sayfasına (Arayüzüne) Nasıl Giriş Yapılır?
1.Adım : İlk Olarak ZyXEL P660W-T1-v3 Kablosuz adsl Modem arayüzü ve kurulum sayfasına ulaşmak için web tarayıcınızın(İnternet Explorer, Mozilla, Chrome vb.) adres satırına tırnak içindeki “192.168.1.1” yazarak Enter tuşuna basın ve modeminizin arayüzüne ulaşın. Eğer karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa çıkmadıysa kablo bağlantılarınızı kontrol ediniz.

ZyXEL P660W-T1-v3 Kablosuz ADSL Modem Arayüz Giriş Ekranı
Giriş Yaptıktan Sonra ZyXEL P660W-T1-v3 Kablosuz Adsl Modem Arayüzü giriş ekranı aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi karşınıza gelecektir. Modem ayarlarınıza giriş yapabilmek için karşınıza gelen şifre kısmına eğer modeminizi bir ttnet bayisinden aldıysanız küçük harflerle “ttnet” yazın. Eğer modeminizi ttnet bayisinden almadıysanız “1234” yazın ve Enter’a basın
Eğer yukarıdaki ekrandan devam edemiyorsanız ve şifre kısmını 1234 veya ttnet olarak girmenize “yanlış şifre” uyarısı veriyorsa muhtemelen daha önce ADSL Modem şifrenizi değiştirmiş olabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için “ADSL Modem Nasıl Resetlenir? Modemi Fabrika Ayarlarına Geri Döndürün Resimli Anlatım” Başlıklı Konumuzu ziyaret Ediniz.
Başarıyla Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi ZyXEL P660W-T1-v3 Kablosuz Adsl modem arayüzüne ulaşmışsınız demektir. Karşınıza çıkan ekranda isterseniz mevcut şifreniz olan “1234” veya “ttnet” i değiştirebilir veya “VAZGEÇ” linkine tıklayarak ayarlar kısmına ulaşabilirsiniz. Artık modem ayarlarınızı yapapabilirsiniz.
2. Adım : ZyXEL P660W-T1-v3 Kablosuz Adsl modem Arayüzüne Ulaştığımda ADSL kablosuz ağ güvenlik ayarlarımı  yapabilirim?

ZyXEL P660W-T1-v3 Kablosuz Ağ Ayarları
  • Ekranın Sol Kısmındaki “Ağ” Sekmesine Tıklayın.
  • Ağ sekmesine Tıkladığınızda Karşımıza gelen “Kablosuz Ağ ” Menüsüne Tıklayın
  • karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

ZyXEL P660W-T1-v3 Kablosuz Şifre  Ayarları
  • Yukarıdaki Resimde “Kablosuz Ağ ismi” Alanına kendi belirleyeceğiniz bir ismi modeme verebilirsiniz. Diğer kullanıcılar modeminizi o isimle göreceklerdir. örneğin : “modemim”
  • Güvenlik Modu Kısmında ise WPA-PSK Seçmeniz Önerilir.
  • Ön Paylaşımlı Anahtar kısmına ise Türkçe karakter kullanmadan belirleyeceğiniz bir şifreyi giriniz.
  • Ekranın Alt kısmındaki “Uygula” Düğmesine Tıklayın
ZyXEL P660W-T1-v3 Kablosuz ADSL Modeminizin Kablosuz ağ ayarları ve güvenlik şifre işlemleri başarıyla tamamlandı.

0 yorum:

Yorum Gönder